Tajemná Barma/cestopisná přednáška

Termín události:

Zveme vás do zasedacího sálu radnice Přibyslav na cestopisnou přednášku fotografa Pavla Svobody z jeho velké sedmiměsíční cesty po Asii. Vstupné je dobrovolné.

Pavel Svoboda své cesty směřuje převážně do odlehlých horských oblastí Asie, Jižní Ameriky a evropského severu. Pravidelně publikuje reportáže z cest v médiích, je stálým spolupracovníkem magazínu Lidé a Země. Dlouhodobě pořádá cestopisné projekce pro školy i veřejnost. Je autorem dvou fotograficko-cestopisných knih, které jsou k zapůjčení v naší městské knihovně.


Pavel Svoboda o přednášce píše:

Tajemná Barmase po dlouhé izolaci otevřela světu. Země zlatých chrámů, buddhů a úsměvů. Slavný chrámový komplex Bagan, jezero Inle s rybáři, města Mandalay i Yangon. Barma oplývá velmi živým buddhismem s obrovským množstvím klášterů a mnichů. V posledních letech se pootevřely oblasti dříve nepřístupné cizincům. V horském státě Chin vyrážíme za mystickým etnikem žen tetovaných ve tvářích. Ve vesnici Paduangů, kde žijí ženy s dlouhými krky, jsme pozváni na svatbu. Hledání tropického ráje, několik dnů kempujeme na opuštěných plážích s bělavým pískem a tyrkysovým mořem. Barma je zemí divokých tradic a nekončící řady přátelských setkání!


Pavel-Svoboda