KZM Přibyslav úvodní foto

Srpnová výtvarná soutěž :)

19.8.2021

Letní výtvarná výzva pro malé i velké tvůrce.

 Staň se malířem a vyběhni do plenéru!

Léto láká k pobytu venku, výletům do blízkých i vzdálených míst. Od kouzla dálek a nových zážitků pojďme však pozornost otočit k tomu nejbližšímu, k domovu a jeho okolí. Vyjděte si na procházku po Přibyslavi a přibalte si s sebou výtvarné potřeby. Stačit bude papír, pastelky nebo vodovky a pevná podložka. Vaším úkolem bude cestou pozorovat okolí a vybrat si scenérii, kterou budete mít chuť namalovat. Pak se na daném místě zastavit, sednout si na trávu, lavičku či stoličku a začít kreslit nebo malovat. Při tvorbě pozorujte realitu a snažte se tvary a barvy vybraného záběru přenést na papír.

Volba předlohy je na vás, může to být pohled na ruch města a lidí nebo stín a klid stromů, řeky a rybníků. Zpracovat se dají i nejbližší místa na dvorcích a zahradách. Hledejte krásu a dobrodružství, která se schovává v každém dni. Zkuste v obraze používat více variant od jedné barvy. Prohlédněte si různé tóny zelené v trávě, modré, šedé a fialové v mracích nebo několik béžových na omítkách domů. Nebojte se zářivých barev, které ke slunečným dnům patří.

Tato výzva navazuje na Letní výtvarný plenér, který proběhne v Přibyslavi od 16. do 22. srpna. Do města přijedou pozvaní umělci, kteří  budou tvořit ve městě a blízké krajině. Akci zakončí skupinová výstava v Galerii Janáček, kde budou výsledky akce představeny veřejnosti. Vernisáž proběhne v sobotu 21. srpna od 18.00.

Vybrané obrázky z výtvarné výzvy budou vystaveny na vernisáži Letního plenéru v Galerii Janáček. Máte jedinečnou možnost být součástí této akce a obohatit ji o pohledy místních. Hotová díla odevzdejte do 19. srpna v městské knihovně. Zapojit se mohu děti i dospělí. Moc se těšíme na vaši tvorbu!

Výzvu organizuje malířka Hana Sommerová ve spolupráci s Kulturním zařízením města Přibyslav a městem Přibyslav.

Kontakt

Otevírací doba

dopoledne odpoledne
Po zavřeno 13 - 17
Út 8 - 12 13 - 17
St zavřeno 13 - 17
Čt zavřeno zavřeno
8 - 12 13 - 17
So 9 - 11 zavřeno
Ne zavřeno zavřeno
VÍTEJTE NA VYSOČINĚ - Turistický průvodce
Mapa města
Cyklostezka Přibyslav - Sázava
Databáze knih
Podpořil Kraj Vysočina
Region Vysočina